Archiwum
Właściwie to powinno być: MOJA WALIZKA...
Kategorie: Wszystkie | Dzień po dniu | Listy od... | Obejrzałem | REKLAMA | Z lamusa
RSS
niedziela, 28 lipca 2013

Tu widać dokładnie na czym polega rola władz i pełniących tę rolę polityków. Pierwsze słowo na ogół należy do nich. Dopiero potem działa t.zw. niewidzialna rynku. Oczywiście potrzebny jest jeszcze jak zawsze w życiu łut szczęścia, a fatalny zbieg okolicznosci może przesadzić o krachu. Wszystkiego tego doświadczała Łódź.


Czy dziś można sobie wyobrazić, że niespełna dwieście lat temu, na poczatku XIX wieku Łódź była niewielką osadą liczącą zaledwie około siedemset mieszkańców?

Cały wpis:  http://mojaszuflada.blog.pl/2013/07/28/lodz-miasto-z-czerwonej-cegly/

Jak więc nazwać to co wydarzyło się w Łodzi? Pod koniec koncertu publiczność wstała z miejsc i zgotowała gorącą owację Leonardowi Cohenowi oraz jego zespołowi. Część ludzi podeszła pod scenę i scisnęła się przed nią pomimo oporu ochroniarzy. Każdy z bisów to przynajmniej dwa utwory. Minął jeden, drugi… Uwielbiany przez tłumy śpiewający poeta, wyszedł na scenę co najmniej trzy razy… Nie pamiętam, bo uniesiony owacją przestałem liczyć. Pamietam tylko, że gdy spojrzałem na zegarek pod definitywnym zakończeniu koncertu, dotarło do mnie, że owo bisowanie trwało niemal godzinę. 

Cały wpis na:   http://mojaszuflada.blog.pl/2013/07/22/1884/

Tak mogłoby być, ale nie pojadę. Nie tym razem.  Jednak i tak się cieszę, bo zgłoszenie z „Mojej Szuflady” znalazło się wśród wyróżnionych w konkursie p.t. „Z czym kojarzy Ci się Szwajcaria?” organizowanym przez Ambasadę Szwajcarii oraz portal Podróże Gazeta.pl.

Cały wpis na: http://mojaszuflada.blog.pl/2013/07/16/do-szwajcarii-nie-pojade/

Śnieżne Kotły to jeden z tych fragmentów polskich gór, którego piękno mógłbym kontemplować godzinami. Pionowe urwiska, zalegający w żlebach śnieg, jeziorka w dole. Milknie się właściwie automatycznie, mimowolnie, oddając respekt majestatowi przyrody i jej Stwórcy.

Cały wpis na http://mojaszuflada.blog.pl/2013/07/15/1849/

Kiedy już niemal doszczętnie przetrącono kręgosłup afrykańskiej cywilizacji, świat się zmienił i polityczna poprawność nakazywała przywrócenie niepodległości. Kolonizatorzy wycofali się nadspodziewanie szybko, nie zastanawiając się, jak zamknięte w sztucznych granicach narody, niemal pozbawione intelektualnych elit dadzą sobie radę w nowej rzeczywistości.

Cały wpis na:  http://mojaszuflada.blog.pl/2013/07/15/mali-akcja-unicef-chce-zyc/

 
1 , 2